- جــزوه ســـرا دانلود پاورپوینت آسیب های گردن
بانک پاورپوینت ایران
با سلام ..... جهت درخواست طراحی پاورپوینت مورد نیاز خود از طریق شماره تماس یا ایمیل زیر با ما تماس بگیرید تا ما آن را در کمترین زمان برای شما آماده کنیم. 09384087436 Bankepower@gmail.com . . . . اگر در انجام خرید یا غیره مشکل داشتید در بخش گفتگوی زنده با پشتیبانی با ما تماس بگیرید.

دانلود پاورپوینت آسیب های گردن

دانلود پاورپوینت آسیب های گردن

به نام خدا

تعداد اسلاید:29

فرمت:پاورپوینت

انیمیشن و ترانسلیشن دهی شده

 

 

آناتومی گردن
ساختاراسکلتی
ساختار عضلانی
اعصاب ناحیه گردن

ساختار اسکلتی:
مهره گردن جزء ستون مهره‌ها می‌باشد که هفت ).C1-C7) از سی و سه مهره را تشکیل می‌دهد در مهره‌های گردنی اولین مهره، اطلس نام دارد که دارای جسم مهره‌ای نمی‌باشد و به صورت یکک حلقه استخوانی است. دومین مهره به نام اکسیس که به مهره اول متصل شده و موجب حرکات چرخش سر به چپ و راست می‌شود. مهره هفتم گردنی دارای بلندترین زائده شوکی بوده و از بقیه مهره‌های گردنی بلندتر است. در بخش خلفی گردن قابل لمس می‌باشد و در ضمن متمایز کننده مهره‌های گردنی یا پشتی است.

ساختار عضلانی:
عضلات جناغی چنبری پستانی، طویل گردنی، راست راسی قدامی، طویل راسی و نردبانی خلفی، میانی و قدامی، عضلات موجود در این ناحیه می‌باشد که حرکات تا شدن، باز شدن و چرخشش ها ی ناحیه گردنی را امکان پذیر می‌کنند. قوی کردن این عضلات می‌تواند تا حدی درد ناحیه گردنی در میانسالی را کاهش دهد.
گردن عروق خونی، اعصاب و ساختمان‌های بالاتنه را به سر متصل می‌کنند: (سرخرگ کارتید، سیاهرگ وداجی، سیاهرگ نایی، سیاهرگ مهره‌ای، غده. تیروئید، اعصاب گردنی و شبکه عصبی بازویی)
این ساختمان‌ها در فضای فشرده محدودی قرار گرفته‌اند. بنابراین اگر یک منطقه آسیب ببیند، احتمالاً ساختمان‌های دیگری نیز از این آسیب متأثر می‌شوند. در نتیجه زمانی که با درد ناحیه گردنی مواجه می‌شوید، این احتمال وجود دارد که علت این درد به منابع دیگری مربوط شود که از جمله آنها می‌توان به تورم گره‌های لنفاوی، برجستگی دیسک بین مهره‌ای (زمانی که دیسک گردن جابجا شود)، پیچ خوردگی رباط و کشیدگی عضله اشاره کرد.

اعصاب ناحیه گردن:
عصب اکسیپیتال بزرگ
عصب اکسیپیتال کوچک
عصب جلدی عرضی
عصب سوپر کلاویکولار
اعصابی که ازمهره ها ی گردنی خارج می‌شوند به بازوها می‌روند واعصابی که از مهره‌های کمری خارج می‌شوند انتقال انرژی عصبی به پاها را برعهده دارند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
gardan_1721240_7207.zip3.4 MB

دانلود پاورپوینت تئوری بازیها

دانلود پاورپوینت تئوری بازیها به نام خدا تعداد اسلاید:29 فرمت:پاورپوینت انیمیشن و ترانسلیشن دهی شده   نظریه بازی‌ ها (Game Theory) حوزه‌ای از ریاضیات کاربردی است که در بستر علم اقتصاد توسعه ‌یافته و به‌ مطالعه رفتار استراتژیک بین عوامل عقلانی می‌پردازد. رفتار استراتژیک، زمانی بروز می‌کند که مطلوبیت هرعامل، نه فقط به استراتژی انتخاب ‌شده توسط خود فرد بلکه به استراتژی انتخاب ‌ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان